Sport Te gjitha

Arsenal dhe Liverpool në garë për Max Meyer


Arsenali dhe Liverpooli do të bëjnë betejë për mesfushorin e Schalkes, Max Meyer, gjatë verës, sipas Dily Star. 22-vjeçari shumë shpejt do të mbetet pa kontratë dhe thuhet se ka tërhequr interesim nga skuadrat e Premierligës angleze.

Po ashtu, në mesin e skuadrave të interesuara për të janë edhe gjigantët evropianë Bayern Munich dhe Milan. Meyer është i mirënjohur për shkathtësitë e tij mendore. Gjërmani po ashtu është në gjendje të luajë në disa pozicione. /XH.K