• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Arrestohet në Rinas 40 vjeçari me dy emra, kërkohej nga Italia


  Është arrestuar në Rinas, një 40 vjeçar me origjinë nga Shkodra. Ai rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge dhe organizatë kriminale. Mësohet se 40 vjeçari, me emrin Domi Vuksani të ndryshuar në Nikel Vuksani ishte i dënuar në shtetin italiane me 12 vite burg.

  Shërbimet e Komisariati të Policisë Kufitare Rinas së bashku me Interpol Tirana bënë të mundur kapjen dhe arrestimin e tij pasi u bënë verifikimet në sistemin me të dhëna për 40 vjeçarin. Ai kishte ndërruar të dhënat për të shmangun dënimin në Itali.

  Konkretisht: Domi Vuksani ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma në vitin 2014, pasi Gjykata e Firences e ka dënuar me 12 vjet burg për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafik i lëndëve narkotike”. / Tiranapost.al

  Image result for Rinas