• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Arrest shtëpiak dy ish deputetëve të PS/Gjykata refuzon kërkesën për liri


  Gjykata për Krimet e Rënda ka rrëzuar sot kërkesën e dy ish deputetëve socialistë për të fituar lirinë. Bëhet fjalë për ish-deputetët Arben Ndoka dhe Arben Cuko, të cilët u arrestuan gjatë operacionit “Volvo 4” në tetor të vitit 2018.

  Ndoka i dyshuar për disa vepra penale mes te cilave “tjetërsim pronash” dhe “falsifikim dokumentesh”, ndërsa Cuko për “korrupsion pasiv”./Tiranapost.al