• Shqip
 • English
 • E hënë, 27 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha TIP top

  Arredimi i shtëpisë me lule të vogla


  Të gjalla, me ngjyra dhe të bukura për t’u parë, e vështirë të mos gjesh dikë që nuk i ka qejf këto lule. Të thjeshta për t’u kultivuar dhe për t’u mbajtur, alë formës së tyre dhe varianteve të panumërta, krijojnë zgjidhje ideale për të dekoruar dhomën ose një kënd të veçantë të shtëpsië, sidomos nëse përodrni vazo alternative dhe origjinale.

  Nëse dëshironi të shtoni ca doza të jeshiles në shtëpi, e gjitha që duhet të bëni është të zgjidhni disa lule të familjes së kaktuseve dhe atyre leguminoze. Mundësitë për  të dekoruar janë shumë .

  Një prej tyre është të riciklosh sende të vjetra për t’i ripërdorur si vazo

  lu1

  Filxhanë të ndryshëm

  lu2

  Në grupe

  lu3

  Vazo alternative

  lu4

  Ide origjinale për në mesin e tavolinës

  lu5

  Pak, por të bukura

  lu6

  Për ambientet e jashtme

  lu7

  Të rreshtuara në dritare

  lu9

  Thuaje me bimë

  lu10

  Pershtati nga Grazia/O.Zh/Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post