• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  “Arena Kombëtare” gati për Francën, sistemohet edhe hyrja e stadiumit


  Ndeshja me Francën është pranë dhe njëkohësisht edhe faza përfundimtare e “Arenës Kombëtare”. Stadiumi i ndërtuar në gërmadhat e mitikut të vjetër “Qemal Stafa” ka marrë formën finale dhe tashmë është gati për të hapur dyert për sportdashësit.

  Dueli i kualifikueseve të Euro 2020 mes Shqipërisë dhe Kampionëve të Botës është programuar të luhet në këtë stadium, me FSHF që ka zbuluar se gjithçka do të jetë gati për sfidën e 17 nëntorit.

  Ndërkaq, përmes rrjetit social “Facebook”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shpërndarë fotografi të hyrjes së stadiumit./XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post