• Shqip
 • English
 • E hënë, 18 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Ankth tek Interi, klubi anglez kërkon “yllin” zikaltër


  Lautaro Martinez po bënë të rikthehen në memorien e tifozëve të Interit, paraqitjet e Diego Militos.

  Argjentinasi është duke zhvilluar një sezon fantastik. Golat vendimtar dhe asistet e 21-vjeçarit ka ndihmuar ekipin e Antonio Contes të konkurojë për vendin e parë në Serie A me Juventusin. Forma e mirë sportive e Martinez ka bërë që për lojtarin e kombëtares argjentinase të shfaqin interes disa nga ekipet prestigjoze në kontinetin evropian.

  Sipas mediave italiane, drejtuesit e Manchester United, dëshirojnë që ta ofrojnë në “Old Trafford” futbollistin e Interit. Për të mbërritur tek talenti zikaltër, United duhet të ofrojë jo më pak se 100 milionë euro. /XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post