• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Lifestyle Të gjitha TIP top

  Angela Merkel, gruaja më e fuqishme në botë për të nëntin vit


  Kancelarja gjermane Angela Merkel është zgjedhur për të nëntën herë “Gruaja më e fuqishme e botës” sipas Forbes.

  Nancy Pelosi

  Merkel ndiqet nga Christine Lagarde, presidentja e Bankës Qëndrore Europiane dhe Nancy Pelosi, Kryetarja e Dhomës së Kongresit të SHBA-së.

  Christine Lagarde

  Në listë kishte edhe gra jashtë politikës si Mary Barra dhe aktivistja e mjedisit Greta Thunberg. Një vend në listë kishte edhe për Rihanna-n, si influencuese në fushën e artit.

  *Ky post u përshtat nga CNBS dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post