• Shqip
 • English
 • E diel, 18 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Ambasadori Soreca takon kreun e KED: Mbështetje e fortë nga BE!


  Esencë editori/ Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kreun e KED, Adrian Dvorani. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se BE e mbështet punën e rëndësishme të KED-së.

  “Sot takova Ardian #Dvorani, Kryetar i Këshillit të Emërimit të Drejtësisë. #BE mbështet plotësisht punën e rëndësishme të Këshillit. Mbështetja teknike dhe administrative është e nevojshme për Këshillin që të kryejë detyrat e tij të rëndësishme”, thotë Soreca.

  Ambasadori vijon më tej: “Tani që fillon vlerësimi dhe renditja e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektorin e Lartë të Drejtësisë, është e rëndësishme që zbatimi i rregullave të brendshme të bëhet në një mënyrë që ruan pavarësinë e anëtarëve të Këshillit”. /Tiranapost.al/