• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Ambasada amerikane përkujton Nënë Terezën me ‘Foton e Ditës’


  Edhe ambasada amerikane në Tiranë e ka kujtuar ditën e përkujtimit të shenjtërimit të Nënë Terezës, shenjtores me origjinë shqiptare e cila admirohet në gjithë botën për bëmat e saj. Sot Ambasada ka postuar një status, me një foto të Nënë Terezës në krah të ish presidentit Amerikan Ronald Regan. Foto e shkrepur me 21 qershor të vitit 1985.

  Postimi: 

  ‘Foto e Ditës | 21 qershor, 1985. E shoqëruar nga Zonja Reagan, Nënë Tereza i shpreh mirënjohjen Presidentit Ronald Reagan gjatë ceremonisë ku ajo u dekorua me Medaljen e Lirisë #DitaEShenjterimitTeNeneTerezes (📸: Associated Press)’

  🇺🇸 | Photo of the Day | June 21, 1985. Photo of the Day | June 21, 1985. Accompanied by Mrs Reagan, Mother Teresa bows towards U.S. President Reagan during the ceremony where she was awarded the Presidential Medal of Freedom #MotherTeresaSainthoodDay (📸: Associated Press)/ Tiranapost.al. 

   

   

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post