• Shqip
 • English
 • E hënë, 17 Shkurt 2020
 • Shqip
 • English
 • Art & Kulturë Botë Të gjitha

  Alain Roche i bie pianos në ajër, Financial Times e vendos foton e ditës


  Një performancë nga ato të rrallat që mund ta shohësh një herë në jetë, protagonist i së cilës ishte pianisti dhe kompozitori Alain Roche.

  Këto foto janë shkëputur gjatë kohës që ai perfomonte në piano në ajër, në 20-vjetorin e festivalit “Jeux du Castrum”, në Zvicër.

  Imazhi është shpërndarë kudo në rrjetet sociale dhe Financial Times e ka cilësuar si “foton e ditës”./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post