• Shqip
 • English
 • E enjte, 19 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Al-Khelaifi i lumtur me Icardin: Është sulmues i shkëlqyeshëm, flasin numrat e tij


  Pronari i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi ka thënë se klubi i tij ka nënshkruar me një sulmues të shkëlqyeshëm pas transferimit të Mauro Icardit nga Interi.

  Icardi ishte persona ‘non grata’ në Inter pasi fillimisht iu hoq shiriti i kapitenit dhe më pas për dy apo tre muaj nuk luajti me skuadrën.

  Në fund të sezonit u kthye të luaj përsëri me ekipin, por raportet mbetet të thyera në mes palëve.

  Interi e hodhi në treg nga fillimi i verës, por arriti të sigurojë një transferim vetëm në ditën e fundit të afatit kalimtar te PSG.

  “Ai është një sulmues me të vërtetë i shkëlqyeshëm dhe ne jemi të lumtur që e kemi atë”, ka thënë fillimisht Al-Khelaifi për Corriere dello Sport.

  “Numrat e tij në Serie A vërtetojnë se ai është një lojtar i mirë dhe ne po e mbështesim atë”.

  Gjigantët francezë kanë një mundësi për ta blerë atë në fund të sezonit, për një shifër të raportuar prej 70 milionë euro dhe Al-Khelaifi nuk e mohon këtë.

  “Do ta shohim…”, tha presidenti i PSG-së në fund kur u pyet për blerjen e Icardit. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690