• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 26 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Botë Të gjitha

  Akuzat për përdhunim/ Ronaldo thyen heshtjen: Fjeta me të dhe…


  Unë me modelen kemi kryer marrëdhënie me konsensus në dhomën e hotelit, e më pas jemi rikthyer në festë! Kjo pretendohet të ketë thënë Cristiano Ronaldo cituar nga avokatët e tij që po e mbrojnë në çështjen ku akuzohet për përdhunim ndaj ish modeles Kathryn pasi u njohën në një klub në Las Vegas në vitin 2009. Por sipas avokatëve, Cristiano Ronaldo nuk e ka përdhuanuar dhe se kanë kryer vërtetë marrëdhënie me konsensus në dhomën e hotelit pranë klubit e më pas janë rikthyer në festë.

  The night before: Cristiano Ronaldo pictured with accuser Kathryn Mayorga in Rain Nightclub in Las Vegas on June 12, 2009 

  Por Kathryen Mayorga e cila në atë kohë ishte mikpritëse e Vipave në klub thotë se ai e ka përdhunuar e më pas i ka ofruar një shumë të madhe parash  287.000  paund  për të mbajtur sekretin.

  Sipas gazetës portugeze Correio da Manha, Ronaldo pretendon se ai dhe Mayorga  kanë kryer marrëdhënie, kanë qëndruar pak orë së bashku e më pas janë rikthyer në klub. Madje Ronaldo ka kërkuar  regjistrimet e kamerave të klubit Rain, i cili në fakt është mbyllur në vitin 2012. Kujtojmë se para një jave policia e Las Vegasit nisi zyrtarisht hetimin. E vërteta nuk është zbuluar ende./ Tiranapost.al Elisa Bajrami. 

  Ms Mayorga said she reached a £287,000 settlement with Ronaldo in 2010 before the original police allegation was dropped

  Kathryn Mayorga, right, pictured in 2014 while working as a brand ambassador for Levendi at the Las Vegas Food and Wine Festival

  Akuzat për përdhunim lenë Ronaldo-n jashtë fushe në ndeshjet e ligës UEFA

  Akuzat për përdhunim/ Del videoja e Ronaldos duke kërcyer e puthur modelen

  Akuzat e modeles se e ka përdhunuar Ronaldo. Rihapet çështja në Las Vegas

  Gruaja që akuzon për përdhunim Ronaldon, e martuar me një shqiptar?! Ja çfarë na zbuloi Der Spiegel