• Shqip
 • English
 • E premte, 15 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Ajeti lojtari i muajit në Zvicër


  Albian Ajeti është përzgjedhur lojtari i muajit në kampionatin zvicerian.

  Sulmuesi i St.Gallen i cili është një kandidat për të veshur fanellën e Shqipërisë, u shpall lojtari më i mirë i muajit shkurt ku në në 4 ndeshje të luajtura shënoi 3 gola.

  Përzgjedhja u bë nga gazeta zviceriane Blick dhe për këtë arritje Ajeti u shpërblye edhe me 2 mijë franga zviceriane.

  20 vjeçari për momentin luan tek St.Gallen deri në fundin e sezonit ku është i huazuar nga Augsburg i Gjermanisë.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post