• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Air Albania fluturon këtë fundjavë!


  Kompania e parë ajrore shqiptare, Air Albania do të nisë fluturimet këtë fundjavë. Fluturimi i parë që do të bëjë është Tiranë-Stamboll-Tiranës dhe do të nisin ditën e shtunë. Avioni Airbus 319, që si stemë ka flamurin shqiptar, do të ulet në aeroportin “Nënë Tereza” të Rinasit, ku fillimisht do të zhvillohet dhe një ceremoni inaguruese.

  Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa “Air Albania” do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, Londra apo Milano./ Copyright Tiranapost.al