• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Agjenti i Susos dhe Calabrias takohet me drejtuesit e Milanit


  Agjenti i dyshes së Milanit, Suso dhe Davide Calabria ka ardhur në zyrat e klubit italian për një takim me zyrtarët e Rossonerëve.

  Sipas mediumit të njohur Sky Sport Italia, agjenti Alessandro Lucci është në Casa Milan për të trajtuar të ardhmen e dy klientëve të tij.

  Suso ka një klauzolë lirimi prej 40 milionë eurosh dhe është lidhur me një lëvizje në Atletico Madrid në ditët e fundit.

  Ky medium shpjegon se përfaqësuesi dëshiron të mësojë se si spanjolli do të përshtatet në formacionin 4-2-3-1 të Marco Giampaolos.

  Gjithashtu do të kishte hapësirë ​​për një kontratë të re, e cila eliminon klauzolën e lirimit të tij.

  Për sa i përket Calabrias, Sky pret që mbrojtësi të nënshkruajë një marrëveshje të re me Milanin deri në vitin 2024, në vlerë prej dy milion euro në sezon. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690