• Shqip
 • English
 • E diel, 18 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Abuzimet me tenderat tek Ministria e Drejtësisë, arrestohet ish-juristi


  Ish-juristin e Ministrisë së Drejtësisë, Lysien Ali, i cili është pjesë e hetimit për abuzimet me tenderat në këtë institucion, është vënë në pranga pasditen e sotme.

  Ai ishte në kërkim prej 5 ditësh, pasi ndaj tij Gjykata kishte vendosur masën e sigurimit personal të arrestit me burg, masë e ekzekutuar këtë të hënë nga efektivët e policisë.

  Sipas policisë Lysien Ali është i akuzuar për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tenderë. /Tiranapost.al/