• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  A duhet të përgjohen ministrat dhe kryeministri? Peza: Duhej njoftuar Prokuroria


  Deputetët dhe kryeministri nuk mund të përgjohet pa njoftimin dhe lejen e kryeprokurores.

  “Nëse në përgjim dalin deputetët, kryeministri ose persona që nuk janë në përgjim duhet të ndërpritet përgjimi, të njoftohet prokurori i përgjithshëm dhe kryeministri për të bërë procedurat për të vijuar më pas përgjimin ose jo”, tha gazetari Alfred Peza në emisionin “Opinion”. 

  Gjithashtu ai vijoi se, nuk janë arrestuar nga ish-kryeprokurori Adriatik Llalla sepse “kanë qenë përgjime të paligjshme dhe është një skenar politik”./Tiranapost.al

  “Bild” publikon përgjimet e radhës: Mirë! Tullë! Mirë fare!

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]