• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  3 gola në 5 minuta, më së fundi emocione në Superiore


  Në një kampionat ku mesatarja e golave shpesh nuk arrin as 2 për ndeshje të shohësh tre gola për 5 minuta është padyshim dicka e rradhë.

  Në Vllaznia-Flamurtari ndodhin nga të gjitha. Deri në minutën e 89 ndeshja ishte mbërthyer në një 1-1 le të themi normal për mënyrën se si kishin shkuar gjërat deri në atë moment.

  Këtu nis vallëzimi i golave. Bakaj shënon golin e 2-1 për vendasit, por menjëherë Bushic realizoi golin e barazimit, ndërkohë që Pjeshka shënoi në minutën e 93 golin e tretë dhe të fitores për vendasit.