• Shqip
 • English
 • E premte, 17 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  28 Nëntori do të jetë pushim edhe në Kosovë


  28 Nëntori, Dita e Flamurit, do të jetë pushim edhe në Kosovë.

  Vendimi u mor nga kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, për të respektuar vlerat dhe traditën e kombit shqiptar.

  Në një njoftim në mediat sociale, Haradinaj shkruan se ky veprim është i motivuar në aspektin historik, politik dhe tradicional.

  Postimi i plotë:

  Me rastin e Ditës së Flamurit, mbështetur në Ligjin për Festat Zyrtare, kam marrë vendim që 28 Nëntori, të shpallet ditë pushimi në territorin e Republikës së Kosovës, për t’i respektuar vlerat e traditës kombëtare shqiptare. Vendimi, që 28 Nëntori të jetë ditë pushimi, është i motivuar nga aspekti historik, tradicional dhe politik./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post