• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 22 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Botë Lifestyle Të gjitha TIP top

  2 netë pa gjumë për komentatorin që ngatërroi Shqipërinë me Armeninë


  Pas gafës në Stad de France ku u luajt himni i Andorrës në vend të atij shqiptar, komentatori Max kërkoi disa herë falje duke bërë një tjetër gabim: “U kërkojmë falje tifozëve armenë”, përsëriti disa herë. Dhe pikërisht prej këtij gabimi e gdhiu dy netë pa gjumë.

  “Nuk fjeta dy netë pas asaj dite. Isha i nevrikosur me veten”, tha Frank Stanislas Andre Barzin ( Max) për gazetën L’Equipe.

  Max ka një karrierë 50-vjeçare, por gjithçka e ka një herë të parë, edhe gabimet.

  *Ky post u përshtat nga lequipe dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  UEFA hap procedim për Francën për gafën me himnin shqiptar

  “Corriere della sera” për himnin në Francë: Gabim i rëndë dhe shkak për incident diplomatik

  Presidenti i Federatës Franceze të Futbollit i turpëruar për ngatërresën e himnit të Shqipërisë: Kërkoj falje

  Media franceze zbulon arsyen pse u ngatërrua Himni ynë me të Andorrës dhe emaili nga UEFA që duhej parë mirë

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post