• Shqip
 • English
 • E hënë, 17 Shkurt 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha TIP top

  15 problemet e vajzave që rriten nga ‘nënat frigorifer’


  Nuk mjafton vetëm që nëna të jetë e pranishme fizikisht, sidomos për vajzat që e shikojnë si shembull frymëzimi. Ke dëgjuar ndonjëherë për nënat frigorifer? Për ato që janë të ftohta akull në marrëdhëniet që krijojnë me fëmijët, që nuk falin aq dashuri dhe përkushtim sa duhet? Më poshtë gjen të gjitha pasojat që lë një marrëdhënie e tillë tek vajzat kur ato rriten.

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Wild At Heart / The Samuel Goldwyn Company

  Ato kanë mungesë të theksuar besimi

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Carrie / Sony Pictures Releasing

  Mungesë vetëvlerësimi

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Marnie / Universal Pictures

  Ndjen se nuk meriton t`i falet dashuri

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Mad Men / Lionsgate Television

  E kanë të vështirë të thonë “Jo”

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Gimme Shelter / Roadside Attractions

  Ndjejnë se nuk i përkasin askujt

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Gracie’s Choice / Warner Home Video Inc.

  Kanë problem me vendosjen e kufijve

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Black Swan / Fox Searchlight Pictures

  Ndjejnë frikë të vazhdueshme

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Mommie Dearest / Paramount Pictures

  E kanë të vështirë ta njohin veten për atë që janë

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Carrie / United Artists

  Janë më të ndjeshme se ç`duhet

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © I, Tonya / Neon

  Përballen më së shumti në jetë me njerëz toksikë

  Ndihen të pasigurta

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Carrie / Sony Pictures Releasing

  Besojnë se kurrë nuk do të kenë sukses

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Little Voice / Miramax Films

  Fajësojnë veten edhe kur trajtohen keq nga të tjerët

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Carrie / Sony Pictures Releasing

  E kanë të vështirë t`i japin fund marrëdhënieve toksike

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Cinderella / Walt Disney Studios Motion Pictures

  Besojnë se dashuria është me kushte

  15 Difficulties That Daughters of Unloving Mothers Can Have When They Grow Up
  Foto nga © Autumn Sonata / ITC Entertainment

  *Ky post u përshtat nga Bright Side dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post