• Shqip
 • English
 • E hënë, 27 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Art & Kulturë Libra Lifestyle Të gjitha TIP top

  “15 ditë prilli” të Anisa Markarian


  Shkrimtarja Anisa Markarian ka folur në studion ABC –ja  e mëngjesit të Enkel Demit për librin e saj më të fundit “15 ditë prilli”, i cili e riktheu në Shqipëri.

  Gjatë intervistës Markarian tha se libri për të cilin iu deshën dy vjet e gjysmë është i pasur me një gjuhë artistike dhe të vjetër shqipe. Shkrimtarja shprehet se shkruan për të transmetuar te brezat ato që janë të ngulitura në kujtesën e saj, si një detyrim moral.

  Markarian thotë se libri i saj nuk është një libër autobigrafik, por një libër që kushdo ka përjetuar diktaturë gjen veten brenda dhe arsyeja që nuk ka emra qytetesh apo rrugësh brenda tij.

  *Marrë nga 27.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post