• Shqip
 • English
 • E shtunë, 7 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  10 veprime të vogla që të lehtësojnë ankthin


  Jemi duke kaluar disa ditë tronditjeje të thellë për shkak të tërmetit të 26 nëntorit dhe niveli i ankthit është i justifikuar, ama i bezdisshëm. Për ta zbehur stresin pak nga pak ndihmojnë 10 veprime të vogla që duket të parëndësishme, por s`janë edhe aq.

  Rregullo shtratin çdo mëngjes

  Lëre telefonin pa zile, sidomos nëse nuk ia ke qejfin për t`u përgjigjur

  Fol me të tjerët për ankthin tënd. Fol se të bën mirë

  Kalo sa më pak kohë në rrjete sociale, sidomos këto ditë që lajmet janë të pafundme dhe të gjtiha të dhimbshme

  Mëso të thuash edhe “jo”

  Bëj një ditar ose plan për çfarë ke për të bërë

  Dil nga shtëpia dhe shko në punë

  Largo nga jeta jote njerëzit negativë

  Bëj punë dore, çfarëdo qoftë ajo

  Ji mirënjohës për gjithçka

  *Ky post u përshtat nga Huffington Post dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post